1. Świat Toyoty
 2. Nowości
 3. Toyota Corolla Cross 1.8 Hybrid
06-03-2023

Ofertę Corolli Cross poszerzono o nowy napęd 1.8 Hybrid

5. generacja napędu hybrydowego – mocniejsza i oszczędniejsza
Od marca 2023 roku w przedsprzedaży dostępna będzie Corolla Cross z napędem hybrydowym 5. generacji 1.8 Hybrid 140 KM. Z kolei Corolla Cross z napędem 2.0 Hybrid Dynamic Force zyska nową najwyższą wersję wyposażenia – Executive, a także cztery dwukolorowe kompozycje nadwozia.
 • W listopadzie 2022 roku na polskim rynku zadebiutował nowy crossover Toyoty – Corolla Cross. Model ten od razu spotkał się z ogromnym zainteresowaniem klientów, którzy zamówili już ponad 5000 egz. 

  Nowy rodzinny SUV początkowo był oferowany wyłącznie z układem hybrydowym 2.0 Hybrid Dynamic Force o mocy 197 KM, z napędem FWD lub AWD-i. Teraz dołącza do niego drugi, jeszcze bardziej oszczędny hybrydowy układ oparty na silniku 1.8 o łącznej mocy 140 KM (103 kW). 

Zastosowane w Corolli Cross napędy powstały w technologii hybrydowej 5. generacji. Charakteryzują się one większą wydajnością, niezawodnością i dynamiką, a także cichą i płynną jazdę. Corolla Cross z napędem 1.8 Hybrid przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,9–10,0 s, a jej średnia emisja CO2 wynosi 113–114 g/km (wg WLTP). Niskie zużycie paliwa – średnio 5,0 l/100 km – to efekt jeszcze bardziej wydajnego systemu odzyskiwania energii z hamowania oraz częstszego korzystania z bezemisyjnego trybu elektrycznego.

Toyota Corolla Cross z napędem 1.8 Hybrid powstała na bazie tej samej platformy GA-C, co i wersja z napędem 2.0 Hybrid Dynamic Force. Główną różnicą w konstrukcji auta względem mocniejszej wersji jest tylne zawieszenie z belką skrętną o dużej sztywności zamiast zawieszenia wielowahaczowego. Nie zmieniło się natomiast przednie zawieszenie z kolumnami MacPhersona.

Auto zyskało bardziej przestronny bagażnik, który mieści 473 l (o 37 l więcej niż wersja z mocniejszym napędem). 

Bogato wyposażona wersja Comfort

 • Oszczędna i praktyczna Corolla Cross już w podstawowej wersji Comfort została wyposażona w nowoczesne technologie multimediów, łączności i bezpieczeństwa. System multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (10,5" HD) ma nowy szybki procesor oraz bezprzewodowe połączenie z telefonem poprzez Apple CarPlay* i przewodowe z Android Auto™. Dodać do tego należy nawigację Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych, inteligentny asystent głosowy, a także Digital Cockpit – cyfrowy wyświetlacz na tablicy wskaźników (12,3").

Po zainstalowaniu aplikacji MyT Toyota kierowca zyskuje dostęp do funkcji zdalnych, takich jak blokowania i odblokowywania drzwi oraz zdalnego włączania klimatyzacji w swoim samochodzie. Aplikacja zapewnia też stały dostęp do informacji o samochodzie, takich jak analiza jazdy, wskazówki dotyczące efektywnego korzystania z napędu hybrydowego czy lokalizacja samochodu. 

Corolla Cross Comfort została też wyposażona w pakiet bezpieczeństwa najnowszej generacji Toyota T-Mate. Zawiera on najnowszą, trzecią generację systemów Toyota Safety Sense (TSS) z aktualizacjami online oraz inne systemy wsparcia kierowcy podczas jazdy i parkowania. T-Mate sprawia, że prowadzenie samochodu staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W wersji Comfort Toyota T-Mate zawiera:

 • układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych, rowerzystów i motocyklistów,
 • układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach (PCS ITA),
 • wspomaganie kierownicy w razie ryzyka zderzenia (PCS ESA)
 • układ detekcji nadjeżdżających pojazdów i motocykli,
 •  system ostrzegania o pojazdach włączających się do ruchu,
 • system ograniczania przyspieszania przy małych prędkościach,
 • układ awaryjnego zatrzymania pojazdu (EDSS),
 • inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC),
 • układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA) z funkcją powrotu na właściwy tor jazdy (SC),
 • asystenta utrzymania pasa ruchu (LTA),
 • automatyczne światła drogowe (AHB),
 • układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA),
 • system wykrywania zmęczenia kierowcy (SWS),
 • system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall).
 • Wersja Comfort w standardzie posiada także 17" felgi aluminiowe, elektrycznie składane i podgrzewane lusterka, światła główne w technologii LED (Basic LED), światła do jazdy dziennej (halogenowe) i światła przeciwmgielne w technologii LED. We wnętrzu kryje się dwustrefowa klimatyzacja automatyczna z nawiewami w drugim rzędzie siedzeń, podłokietniki w obu rzędach siedzeń i elektrycznie regulowane podparcie odcinka lędźwiowego fotela kierowcy.

  Corolla Cross Comfort z napędem 1.8 Hybrid kosztuje od 143 900 zł. Z mocniejszym układem 2.0 Hybrid Dynamic Force napędzającym przednią oś cena auta wynosi 152 900 zł, a z napędem AWD-i – 162 900 zł.

Elegancka wersja Style

Corolla Cross w wersji Style została wyposażona w 18" felgi aluminiowe, światła główne i światła do jazdy dziennej w technologii LED, tylne światła w technologii LED (Basic LED), przyciemniane tylne szyby, czarne listwy okienne, przedni grill w kolorze fortepianowej czerni z satynowym obramowaniem i relingi dachowe. We wnętrzu znajdziemy podgrzewane przednie fotele, stację do bezprzewodowego ładowania telefonu w konsoli centralnej oraz system bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk). Wyposażenie wersji Style można wzbogacić o Pakiety Tech i VIP. 

Za Corollę Cross Style z napędem 1.8 Hybrid zapłacimy od 156 900 zł, zaś za wersję z napędem 2.0 Hybrid Dynamic Force od 165 900 zł (dla konfiguracji FWD) lub od 175 900 zł (z napędem AWD-i). 

Nowa najwyższa wersja Executive

Corolla Cross 2023 zyskała nową najwyższą wersję wyposażenia – Executive. Jest ona odstępna po wybraniu napędu 2.0 Hybrid Dynamic Force. To jedyna wersja tego modelu, dostępna za dopłatą w dwukolorowych kompozycjach nadwozia z czarnym dachem. Ich wybór obejmuje kolory Platinum White Pearl, Shimmering Silver, Manhattan Grey oraz Tokyo Red.

Corolla Cross Executive została wyposażona m.in. w elektrycznie unoszone drzwi bagażnika, monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni (Panoramic View Monitor), zaawansowany asystent parkowania Toyota Teammate, tapicerkę skórzaną z perforacją (skóra naturalna i syntetyczna). 

Wersja ta zawiera także dodatkowe systemy bezpieczeństwa czynnego:

 • układ detekcji przeszkód (ICS) z funkcją wykrywania pieszych, 
 • asystenta bezpiecznego wysiadania z pojazdu (SEA), 
 • system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM), 
 • system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA) z funkcją hamowania,
 • przednie i tylne czujniki parkowania z funkcją hamowania przed obiektami, samochodami i pieszymi.

Za wersję Executive z napędem 2.0 Hybrid Dynamic Force FWD zapłacimy od 183 900 zł, a z układem AWD-i – od 193 900 zł. Auto można doposażyć w panoramiczny szklany dach w cenie 5000 zł. 

Przedsprzedaż Corolli Cross z napędem 1.8 Hybrid w polskich salonach rozpocznie się w marcu 2023 roku. 

* Apple CarPlay jest znakiem towarowym Apple Inc.