1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Hybrydowa Toyota Camry z wyróżnieniem Green Choice od Consumer Reports
29 kwietnia 2024

Toyota Camry Hybrid z wyróżnieniem Green Choice od Consumer Reports

Komfortowy sedan z oszczędną hybrydą

Camry od lat jest najchętniej kupowaną limuzyną na świecie, która wyznacza standardy w segmencie sedanów. Jest to także jeden z najbardziej oszczędnych i niskoemisyjnych samochodów, co potwierdzili m.in. eksperci Consumer Reports, przyznając modelowi Toyoty wyróżnienie Green Choice.

W badaniu Green Choice eksperci niezależnej amerykańskiej organizacji Consumer Reports wyróżnili 20% pojazdów o najniższym poziomie emisji CO2 oraz szkodliwych substancji. Oceniając auta, uwzględniali rodzaj napędu (spalinowy, hybrydowy i elektryczny) oraz typ nadwozia (auta osobowe, SUV-y i vany). Wyniki zostały opracowane we współpracy z programem SmartWay amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA).

Jednym ze zwycięzców tego badania została Toyota Camry. Sedan ten uzyskał 93 punktów na 100 możliwych, plasując się tym samym w elitarnej grupie zaledwie kilku modeli z wynikiem powyżej 90 pkt. Wyróżnienie to stanowi kolejny dowód na to, że hybrydowy sedan Toyoty należy do czołówki najmniej emisyjnych samochodów na rynku. Wcześniej model ten został umieszczony w czołówce zestawienia Top10 najlepszych samochodów z rocznika 2024 na amerykańskim rynku.

Elegancki sedan z oszczędnym napędem hybrydowym

Camry to model, który wygodę i elegancję sedana łączy z niskimi kosztami eksploatacji. Układ napędowy 2.5 Hybrid Dynamic Force o mocy 218 KM słynie z niezawodności oraz oszczędności – średnie zużycie paliwa wynosi 5,3–5,6 l/100 km, zaś średnia emisja CO2 – 120–127 g/km (wg normy WLTP).

Camry słynie też ze swoich właściwości jezdnych. To zasługa zarówno 4. generacji technologii hybrydowej, jak i płyty podłogowej w architekturze TNGA z dopracowanym zawieszeniem, dzięki którym auto pewnie się prowadzi. Wśród atutów tego auta wymienić też należy przestronne wnętrze, a także duży rozstaw osi (2825 mm).

Luksusowy sedan Toyoty jest wyposażony w zaawansowane systemy bezpieczeństwa czynnego, multimediów i łączności. Do wyboru są trzy wersje wyposażenia – Comfort, Prestige i Executive. Tą ostatnią można doposażyć w Pakiet VIP zawierający szeroki zestaw udogodnień zapewniających luksusowe warunki podróży kierowcy i wszystkim pasażerom, a także systemy wsparcia kierowcy.

W aktualnej ofercie wyprzedaży rocznika ceny sedana zaczynają się od 163 500 zł, zaś rabaty sięgają 20 900 zł.